Ania

Studentka romanistyki i teologii. Z wykształcenia nauczycielka języka francuskiego. Uzgodniła z Bogiem wspólne marzenie i tak oto trafiła do „Dzieło na misji”.

Wyjechała na wolontariat do Etiopii, ponieważ wyjazd na misję do Afryki był jej marzeniem od dzieciństwa. Uczyła dzieci w Wasserze z nadzieją, aby otworzyć im drogę do marzeń i podarować im szansę na lepsze jutro.

Ma słabość do: Maryi, do dzieci, które mówią po francusku oraz do żelek w kształcie żabek. Możesz spotkać ją w La Salette, gdy chodzi po górach. Jest zachwycona fonetyką języka francuskiego i uważa, że akcentów w języku francuskim powinno być stanowczo więcej. Passé composé jest jej jednym z ulubionych czasów. Ze wszystkich kremów na urodę najchętniej wybrałaby la crème brûlée.

Gdy Cię spotka, to chętnie Cię wysłucha i opowie Ci o swoich wspomnieniach. 

Asia

Studiuje Medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
Próbuje połączyć świat medycyny i wolontariatu ze zwykłą szarą codziennością.

Sama nie wie za co się zabrać: nadrobić lekturę? doczytać kupioną miesiąc temu gazetę? Płyta też leży odłogiem, lecz najpierw basen, fitness i konie.
Gdy była dzieckiem chciała zostać biologiem morskim, mieć swój statek i pływać po morzach i oceanach. Ma słabość do słodyczy słodyczy i wszędobylstwa.

Gdy ją spotkasz to uśmiechniesz się od ucha do ucha, ale pamiętaj, by nie dać się zagadać!

Łukasz

Na co dzień mieszka i pracuje w Poznaniu, a oprócz tego studiuje BHP w Radomiu. Pochodzi z Sokołowa Podlaskiego, a dokładniej z miejscowości Dybów.

Dołączył do grupy, bo lubi pomagać, pracować z ludźmi, i chciałby poznawać inne kraje. W wolnym czasie czyta, pływa i miesza różne odczynniki chemiczne. Będąc dzieckiem, chciał być ojcem i misjonarzem. Ma słabość do czekolady mlecznej z orzechami i ludzi uśmiechniętych, szczerych i otwartych.

Gdy go spotkasz, obdarzy Cię uśmiechem, porozmawia i z uśmiechem zostawi. 

Natalia

Studiuje pielęgniarstwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Należy do grupy misyjnej, bo uważa, że wiedza, talenty i umiejętności nie są nam dane przez Boga na wyłączność, ale po to, aby się nimi dzielić z innymi. Na co dzień uczy się, pracuje i angażuje się w wolontariat misyjny.

W wolnej chwili planuje podróże bliższe i dalsze, czyta książki. Gdy była mała chciała zostać stomatologiem i zwiedzić calutki świat!

Ma słabość do małych dzieci, sukienek, żółtych tulipanów, tańca, punktualności, ludzi grających na instrumentach (w szczególności bliscy są jej puzoniści), skoków adrenaliny i… kebabów.

Gdy ją spotkasz to z pewnością zaproponuje Ci specjalność jej kuchni – naleśniki (być może nawet je zrobi).

Oliwka

Jest świeżo upieczonym lekarzem. Działalność w wolontariacie misyjnym jest wyrazem jej pasji do niesienia pomocy w tych miejscach, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. W Etiopii odkryła, co to znaczy być szczęśliwym człowiekiem bez względu na to, jak wiele się posiada.

Uwielbia poznawać ludzi i spędzać długie godziny na rozmowach „o wszystkim”. Najlepiej w jakimś uroczym miejscu. W podróżach najbardziej lubi podziwiać piękno przyrody.

W wolnych chwilach gra na ukulele, przygotowuje niespodzianki dla przyjaciół, marzy i spełnia marzenia.

Będąc dzieckiem chciała zostać mechanikiem. Wciąż lubi tworzyć DIY i wszystko sama naprawiać.

Paulina

Studiowała Dziennikarstwo i Medioznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim.
Na co dzień poszerza swoją znajomość i zamiłowanie do marketingu. W wolnej chwili stara się pobić stukilogramowy rekord w podnoszeniu ciężarów oraz wyszukuje tanich biletów lotniczych.

Gdy była mała chciała zostać lekarzem, piosenkarką, archeologiem i grafikiem jednocześnie.

Ma słabość do golden retrieverów. Gdy ją spotkasz to chętnie porozmawia z Tobą o diecie bezglutenowej, polityce i zwykłych codziennych sprawach.

Roksana

Studiowała Inżynierię i Gospodarkę Wodną na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska obecnie mieszka i pracuje.

W 2017 roku po raz pierwszy wyjechała do Etiopii jako wolontariuszka grupy „Dzieło na misji”. Było to spełnienie jej dziecięcego marzenia. Pasję misyjną kontynuuje jako lider grupy.

Uwielbia śpiewać na chwałę Bożą oraz czytać książki psychologiczne. Ma słabość do piękna oraz instrumentów smyczkowych, a szczególnie brzmienia wiolonczeli. Fanka hummusu, kosmetyków organicznych, spływów kajakowych i wzorów folkowych.

Będąc dzieckiem chciała zostać nauczycielką oraz marzyła o lataniu (zapewne w najbliższej przyszłości skoczy ze spadochronem lub poleci paralotnią).

Gdy ją spotkasz, to na pewno obdarzy Cię szczerym uśmiechem oraz chętnie wyjaśni Ci różnice pomiędzy tamą a zaporą. 

Szymek

Miłośnik pizzy, majonezu i mleka czekoladowego. W 2017 roku odbył pierwszą misję w Etiopii. Jest inżynierem po kierunku Nanotechnologia na Politechnice Gdańskiej. Aktualnie jest na studiach magisterskich kierunku Biotechnologia leków.

W wolnej chwili robi zdjęcia, obserwuje niebo, nagrywa i montuje filmy, gra na gitarze, biega, pisze scenariusze, siedzi w filharmonii, ogląda filmy i seriale, zwiedza świat autostopem. Ma słabość do ostrych kebabów i mechaniki kwantowej.

Gdy go spotkasz, możecie porozmawiać o czarnych dziurach i dylatacji czasu, przy majonezie.