Niezbędną częścią naszej fundacji są niezwykli Ojcowie ze
Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia.

W skład tego zgromadzenia wchodzi około 1700 misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą Ewangelię na całym świecie. W Polsce posługuje obecnie trzech księży i jeden diakon. Do podwarszawskiego Kiełpina przyjechali oni z najróżniejszych stron Świata, żeby głosić Jezusa i ożywiać serca Polaków do żywej, pełnej radości i miłości relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

W tym celu Ojcowie podejmują się najróżniejszych działań. Prowadzą animacje misyjne w całej Polsce. Angażują się w działania Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Odprawiają regularnie Msze Święte z udziałem wiernych z parafii na terenie, której posługują. Pomagają, pracują i udzielają się na wielu polach, ale przede wszystkim przebywają z ludźmi i zawsze mają dla nich czas! Obdarowują każdego napotkanego człowieka uwagą, czasem i miłością. Żeby lepiej zrozumieć wyjątkowość tych wspaniałych ludzi, w kilku słowach przedstawiamy Wam każdego z Nich.

o. Luca

Pochodzi z Włoch, a Jego rodzinne miasto to Mediolan. Do Polski przybył w 2008 roku. Na co dzień Ojciec Luca pracuje w Episkopacie, gdzie zajmuje się misjami.

Do jego zainteresowań należą: sporty zimowe i podróżowanie, ale również dobra muzyka i książka.

Ojciec Luca wprowadza pełną miłości i otwartości włoską atmosferę w każdym miejscu, w którym się pojawia. Zawsze możesz liczyć na Jego pomocną dłoń i zawsze spyta, co u Ciebie słychać. Z wielką radością Cię ugości, spędzi z Tobą czas i poczęstuje makaronem w każdej postaci. Ojciec Luca bardzo dużo jeździ po Polsce. Podobnie jak pozostali Ojcowie, jest zapraszany do wielu ciekawych miejsc, aby tam szerzyć ideę misji.

o. Ashenafi

Dokłanie Ashenafi Yonas Abebe Shamalo Gytyko Dylbato Dagoye, pochodzi z Etiopii, gdzie dorastał w wiosce o nazwie Wassera. Do Polski trafił w 2008 roku, a wcześniej przebywał w Kenii, Ekwadorze i Kolumbii. Każde z Jego imion ma niezwykłe znaczenie. Ashenafi oznacza „miłość zwycięży” – o sile tej miłości świadczy nieznikający nigdy z jego twarzy uśmiech i wdzięczność wyrażana na każdym kroku.

Ojciec Ashenafi potrafi dostrzec coś wyjątkowego w każdym człowieku i zaraża swoją radością – tak, że nie da się być przy nim smutnym. Gdy Go spotkasz, możesz być pewien kilku rzeczy: wypijesz z Nim najlepszą kawę na świecie, usłyszysz od Niego coś miłego i będziesz miał z Nim wyjątkowe selfie.

o. Juan Carlos

Przyjechał do Kiełpina w 2016 w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Urodził się w Argentynie. Każde powierzone Mu zadanie wypełnia z godną podziwu starannością i oddaniem. Jego uporządkowanie przekłada się na wszystkie sfery życia, ale nie brakuje Mu także typowego dla misjonarzy szaleństwa i radości. W jego otoczeniu zawsze panuje porządek. Bardzo szybko się uczy i chętnie dzieli się z innymi swoimi umiejętnościami.

W wolnym czasie gra na gitarze i zapuszcza brodę. Zawsze spyta, co u Ciebie słychać i zauważy Twój gorszy nastrój. Nigdy nie siedzi bezczynnie.

o. Ditrick

Pochodzi z Tanzanii to istny wulkan energii, przy którym nie da się nudzić. W Polsce jest od października 2017 roku, 13 września 2019 roku został wyświęcony na ojca misjonarza. W język i kulturę Polski zagłębia się od niedawna, ale już teraz wie o niej więcej niż niejeden Polak. Interesuje się śpiewem, tańcem i piłką nożną. Wnosi mnóstwo pozytywnej energii w każde miejsce, w którym się pojawia.

Wszystkiemu, co robi, oddaje się CAŁKOWICIE. Gdy śpiewa, tańczy, bawi się z dziećmi, rozmawia czy pociesza to zawsze robi to z całego serca i z pełnym zaangażowaniem!

Obecnie ogrom energii wkłada w naukę języka polskiego, co przynosi mu rewelacyjne efekty. Z Jego twarzy dosłownie nigdy nie znika uśmiech, co udziela się każdemu, kto spędza z Nim czas.