Basia

Absolwentka filologii polskiej na UMK w Toruniu. Zaangażowanie w wolontariat towarzyszy jej od wielu lat; dołączenie do Dzieła to na razie ostatnie, ale bardzo ważne ogniwo tego zaangażowania. Działa na rzecz misji i fundacji od stycznia 2018 roku.

Na co dzień optymistka ciekawa świata, ludzi i różnych kultur. Marzy, by opanować i swobodnie porozumiewać się w co najmniej 5 językach. Wierzy, że umiejętność dialogu i otwartość, by wysłuchać drugiego człowieka, jego racji oraz umiejętność przedstawienia własnego punktu widzenia przy zachowaniu szacunku i godności rozmówcy (nawet jeśli jest oponentem), ma moc zmiany świata na lepsze.

W wolnym czasie uwielbia pisać (tradycyjne, odręczne) listy, lubi czytać, zajmować się scrapbookingiem lub wypoczywać na świeżym powietrzu. Często podczas zjazdów wolontariuszy dba o stronę kulinarną spotkania.

Gdy ją spotkasz, uśmiechnij się i podziel swoją historią! 🙂

Becia

Jest magistrem Technologii kosmicznych i satelitarnych oraz inżynierem Mechatronikiem. Dołączyła do grupy, bo wyjazd na misje to jej marzenie, a ona uwielbia je spełniać.

Gdy była mała, chciała zostać jednym z Muszkieterów. Teraz jednak zajmuje się dziećmi, ponieważ pracuje w Punkcie Przedszkolnym Lolek w Warszawie. Ma słabość do robotów, dzieci, kosmosu oraz zdobywania szczytów, zarówno górskich, jak i życiowych.

Gdy ją spotkasz, z chęcią zabierze się z Tobą w podróż autostopem.

Emilka

Jest magistrem Analityki Gospodarczej. Do grupy misyjnej dołączyła, ponieważ od zawsze chciała nieść pomoc innym, a Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to jej druga rodzina. „Dzieło na misji” to miejsce, gdzie może realizować swoje marzenie.

Na co dzień udziela się w Duszpasterstwie Akademickim Winnica w Gdańsku. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze oraz podróżować. Będąc dzieckiem, chciała zostać tancerką. Ma słabość do słodyczy.

Gdy ją spotkasz to zaproponuj spontaniczną wycieczkę, na pewno się zgodzi.

Szymek

Miłośnik pizzy, majonezu i mleka czekoladowego. W 2017 roku odbył pierwszą misję w Etiopii. Jest inżynierem po kierunku Nanotechnologia na Politechnice Gdańskiej. Aktualnie jest na studiach magisterskich kierunku Biotechnologia leków.

W wolnej chwili robi zdjęcia, obserwuje niebo, nagrywa i montuje filmy, gra na gitarze, biega, pisze scenariusze, siedzi w filharmonii, ogląda filmy i seriale, zwiedza świat autostopem. Ma słabość do ostrych kebabów i mechaniki kwantowej.

Gdy go spotkasz, możecie porozmawiać o czarnych dziurach i dylatacji czasu, przy majonezie.